لیزر موهای زائد روشیست که در آن پرتو لیزر پوست را هدف قرار می دهد تا موها را از بین ببرد و از رشد مجدد آن جلوگیری کند. بدون در نظر گرفتن روند علمی می توان اینطور گفت که وقتی لیزر به ملانین در فولیکول های مو برخورد می کند، واکنشی ایجاد می کند که در نهایت منجر به تخریب فولیکول مو می شود. با گذشت زمان و چندین جلسه درمانی لیزر که دوره آنها با مشاوره با یک متخصص مشخص می شود، رشد موها به طور فزاینده ای ضعیف شده تا زمانی که رشد آنها به طور کلی متوقف شود. این واقعیت که لیزر بر روی ملانین داخل فولیکول اثر می گذارد، به این معنی است که لیزر موهای زائد بر روی افرادی که رنگدانه موهایشان تیره تر از رنگ پوستشان باشد، موثرتر است. البته فن آوری های جدید لیزر می توانند موهای تیره تر را در پوست های تیره حذف کنند، اما همچنان توصیه می شود برای اطمینان از کاندید مناسب بودن، با یک متخصص پوست دارای مجوز مشورت کنید.

 

لیزر موهای زائد برای آقایان چگونه کار می کند؟

قبل از هر چیزی، پزشک نوع پوست و مو متقاضی را در نظر خواهد گرفت تا بهترین پیشنهاد برای نوع لیزر و تعداد جلسات را ارائه کند. این روش نسبتاً ساده است و از چند دقیقه برای یک ناحیه کوچک مانند بالای لب تا یک ساعت یا بیشتر برای نواحی بزرگتر مانند پاها یا پشت طول می کشد. پزشک دستگاه لیزر را به سمت ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد هدف می گیرد و موها را از بین می برد، معمولاً لیزرها به قدری هستند که چندین فولیکول مو را به طور همزمان هدف قرار می دهند. درد لیزر موهای زائد برای مردان مانند احساس ضربه مکرراست و بسته به ناحیه تحت درمان متفاوت است، با این حال شدت واکنش با جلسات مکرر کمتر می شود زیرا فولیکول ها در اندازه و ضخامت کاهش می یابند.

رایج ترین نواحی لیزر موهای زائد در آقایان عبارتند از:

پشت و شانه ها: لیزر موهای زائد این نواحی به دلیل ماهیت سخت دسترسی که دارند می تواند راهی بهینه برای از بین بردن موهای زائد باشد تا ظاهری کاملاً آماده با حداقل رسیدگی داشته باشد.

خط ریش و گردن: برخی از آقایان مستعد سوختگی با تیغ و رشد مداوم در ناحیه حساس گردن هستند، لیزر موهای زائد در این ناحیه می تواند به حفظ خط ریش بالای گردن کمک کند.

سینه، دست ها و پاها: بدنسازان و برخی از ورزشکاران نمی خواهند هیچ مویی روی بدن خود داشته باشند تا بتوانند ماهیچه های خود را بیشتر نشان دهند، در نتیجه لیزر موهای زائد این نواحی میتواند بسیار موثر باشد.

نواحی پایینی بدن: بسیاری از آقایان با لیزر بخش های میانی بدن خود احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند و همچنین باعث کاهش مشکلاتی مانند آکنه و موهای زیر پوستی می شود.

صورت یا سر: برای افرادی که خط ریش پراکنده و بسیار پر دارند، لیزر برای از بین بردن موهای زائد بالای گونه ها موثر است؛ همچنین برخی از مردان که دچار ریزش موی شدید یا پراکنده هستند و تمایلی به کاشت مو ندارند، از لیزر موهای زائد روی سر خود استفاده می کنند تا سر کاملاً طاس داشته باشند.

پیمایش به بالا
همراه ما باشید

ارایه آخرین محتواهای دکتر سپندار

تلگرام دکتر سپدار

جهت مشاوره و ارتباط با پشتیبانان کلینیک

اطلاعات تماس