تزریق بوتاکس یک درمان زیبایی است که شامل تزریق دوزهای کوچک سم بوتولینوم به پوست برای کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز است. سم بوتولینوم یک نوروتوکسین تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که می تواند باعث نوعی مسمومیت غذایی به نام بوتولیسم شود. هنگامی که در دوزهای کوچک استفاده می شود، سم بوتولینوم با مسدود کردن سیگنال های عصبی که باعث انقباض عضلات می شود، عمل می کند. این امر منجر به کاهش موقت فعالیت ماهیچه ای می شود که می تواند چین و چروک و خطوط ریز روی صورت را صاف کند. تزریق بوتاکس معمولا برای درمان چین و چروک دور چشم (پای کلاغ)، خطوط پیشانی، خطوط اخم بین ابروها و سایر چین و چروک های صورت استفاده می شود. این روش معمولاً توسط متخصصین کلینیک زیبایی دکتر سپندار انجام شده و با داشتن تجربه بسیار شما را به نتیجه دلخواهتان خواهد رساند.

تاثیر بوتاکس در جوانسازی پوست چیست ؟

داشتن یک پوست سالم و زیبا برای همه خانم ها مهم است و برای رسیدن به این هدف از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند. تاثیر بوتاکس در جوانسازی پوست را بدانیم ، عمل بوتاکس نمونه ی واضحی از این مورد است که در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در طول این فرایند ماده ای به نام بوتوکس که توسط یک باکتری تولید می شود، به درون پوست شما تزریق خواهد شد. این ماده دارای تاثیرات درمانی بر روی پوست است و می تواند انواع مختلف آسیب‌های پوستی همچون چروک را رفع می کند. تاثیرات مختلف بوتاکس باعث شده تا به عنوان یک روش درمانی عالی به کار بسته شود. در این مطلب به اهمیت بوتاکس و موارد استفاده آن پی خواهیم برد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود ؟

شاید برای شما هم جالب باشد که تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود ؟ ، بوتاکس با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به عضلات صورت تزریق می شود. محل های تزریق توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی آموزش دیده بر اساس نتیجه مورد نظر و آناتومی صورت فرد با دقت انتخاب می شوند. این روش معمولاً تنها چند دقیقه طول می‌کشد و معمولاً با کمترین ناراحتی به خوبی تحمل می‌شود. پس از تزریق، ممکن است چند روز طول بکشد تا اثرات کامل دیده شود و نتایج معمولاً برای چندین ماه باقی می‌ماند. انجام تزریق بوتاکس توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط و با تجربه برای اطمینان از ایمنی و نتایج مطلوب بسیار مهم است.

مراحل کلی تزریق بوتاکس به شرح زیر است:

  • آماده سازی: متخصص مراقبت های بهداشتی ناحیه مورد نظر را با محلول ضد عفونی کننده تمیز می کند و ممکن است از کرم بی حس کننده یا کیسه یخ برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول فرآیند تزریق استفاده کند.
  • تزریق: با استفاده از یک سوزن ظریف، متخصص مراقبت های بهداشتی مقدار کمی بوتاکس را به عضله یا ماهیچه های مورد نظر تزریق می کند. تعداد تزریقات مورد نیاز به اندازه و محل ناحیه درمان بستگی دارد.
  • پس از درمان: پس از تزریق، متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است به محل تزریق فشار یا یخ وارد کند تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند. معمولاً بلافاصله پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید، اما باید از آن اجتناب کنید ورزش شدید، الکل و حداقل چهار ساعت دراز کشیدن.
پیمایش به بالا
همراه ما باشید

ارایه آخرین محتواهای دکتر سپندار

تلگرام دکتر سپدار

جهت مشاوره و ارتباط با پشتیبانان کلینیک

اطلاعات تماس