متخصصی درحال درمان پوست بیمار با استفاده از روش‌های کلینیکال است.

معرفی روش‌های کلینیکال برای بهبود پوست

فهرست مطالب

پوست به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های زیبایی محسوب می‌شود و داشتن یک پوست سالم جزو اصلی‌ترین معزلات هر فرد برای ایجاد ظاهری زیبا محسوب می‌شود. برای داشتن پوستی سالم و زیبا روش‌های مختلفی وجود اعم از روش‌های خانگی و روش‌های کلینیکال برای پوست که می‌توانند به بهبود و تقویت پوست شما کمک کنند.

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی روش‌های کلینیکال که می‌توانند به بهبود سلامت و جوانسازی پوست شما کمک کند بپردازیم.

معرفی روش‌های کلینیکال برای پوست

پزشک متخصصی درحال بررسی پرونده بیمار است که روی تخت دراز کشیده است.

روش‌های مختلفی برای بهبود پوست وجود دارد که نیاز است برای انجام آنها به کلینیک مراجعه کنید که به این نوع روش‌ها، روش‌های کلینیکال برای پوست می‌گویند. درواقع این روش‌ها با استفاده از دستگاه‌های بخصوص و توسط متخصصان پوست انجام می‌شوند، به همین دلیل نیاز است تا شما برای انجام این روش‌ها به کلینیک مراجعه کنید.

این روش‌های می‌توانند به از بین بردن جای جوش پس از کنده شدن جوش، از بین بردن جوش و آکنه در دوره بلوغ و درمان چین و چروک و جوانسازی پوست کمک کنند. در ادامه به بررسی چند نمونه از روش‌های کلینیکال که می‌توانند به بهبود پوست شما کمک کنند بپردازیم.

از بین بردن جوش و آکنه

می‌توانیم جوش و آکنه را به عنوان یکی از عمومی‌ترین مشکلات پوستی معرفی کنیم که تقریبا همه افراد با آن درگیر هستند. برای از بین بردن جوش روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید از محصولات بهداشتی مخصوص برای از بین بردن جوش استفاده کنید یا حتی از رژیم غذایی درستی پیروی کنید.

علاوه بر این روش‌ها، شما می‌توانید از روش‌های کلینیکال برای از بین بردن جوش و آکنه پوستی استفاده کنید. برای انجام روش کلینیکال نیاز است تا ابتدا به یک متخصص پوست مراجعه کنید و یک سری آزمایشات را برای تشخیص نوع پوست خود انجام دهید.

پس از انجام آزمایشات و بررسی توسط متخصص، ممکن است متخصص پوست به شما پیشنهاد استفاده از برخی داروها را برای بهبود جوش و آکنه صورت بدهد و یا ممکن است به شما پیشنهاد استفاده از یکی از روش‌های کلینیکال برای از بین بردن جوش‌های پوستی را بدهد.

در ادامه به بررسی چند نمونه از روش‌های کلینیکال که برای از بین برد جوش و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرند میپردازیم.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی است که برای بهبود پوست و از بین بردن جوش‌ و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش CO2 به صورت مستقیم زیر پوست تزریق می‌شود و باعث افزایش گردش خون در ناحیه تزریق می‌شود.

این روش علاوه بر از بین بردن جوش و آکنه می‌تواند به روشن سازی و همچنین جوانسازی پوست کمک کند. برای آشنایی بیشتر با درمان کربوکسی تراپی، می‌توانید مقاله “کربوکسی تراپی چیست” را مطالعه کنید. در این مقاله به بررسی دقیق‌تر کربوکسی تراپی پرداخته‌ایم.

اگر با مشکل تیرگی و لک‌های پوستی درگیر هستید، پیشنهاد میکنم حتما مقاله “3 روش روشن کردن پوست” را مطالعه کنید. در این مقاله به بررسی روش‌هایی که به روشن سازی پوست کمک می‌کنند پرداخته‌ایم.

مزوتراپی

مزوتراپی شامل تزریقات ترکیبات مورد نیاز پوست می‌شود که به تقویت کلاژن سازی و همچنین از بین برد جوش و آکنه پوست کمک می‌کند.

همانطور که گفتیم این روش علاوه بر از بین بردن جوش و آکنه پوست، می‌تواند به کلاژن سازی پوست و تقویت حالت الاستین پوست کمک کند. درواقع کلاژن باعث بهبود حالت کشسانی پوست می‌شود و به از بین بردن چین و چروک‌های پوستی کمک می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با روش مزوتراپی، می‌توانید مقاله “درمان مزوتراپی” را مطالعه کنید. در این مقاله به بررسی کامل‌تر این روش و ویژگی‌های آن پرداخته‌ایم.

نور درمانی

در روش نور درمانی، متخصصان با استفاده از طول موج‌های خاصی از نور آبی یا قرمز، به درمان پوست میپردازند. نور درمانی با استفاده ازنور آبی و قرمز، باکتری‌های مولد آکنه و جوش را بدون آسیب رساندن به پوست از بین می‌برند.

از بین بردن جای جوش

دکتر متخصص درحال پاکسازی پوست بیماری که روی تخت دراز کشیده است، میباشد.

جای جوش یکی دیگر از دردسرهایی است که جوش بوجود می‌آورد. درواقع ممکن است وجود جوش روی پوست شما باعث اذیت شود و شما سعی کنید آن را بکنید، یا حتی بصورت ناخودآگاه این جوش‌ها کنده شوند. پس از کندن یا کنده شدن جای جوش روی پوست شما باقی میماند و باعث ایجاد ظاهری زشت روی پوست شما می‌شود.

در ادامه به بررسی روش‌های کلینیکال برای پوست که می‌تواند به از بین بردن جای جوش و آکنه کمک کنند میپردازیم.

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌های بهبود دهنده ظاهر پوست محسوب می‌شود. این روش علاوه بر از بین بردن جای جوش‌های پوستی، می‌تواند به از بین بردن چین و چروک‌های پوستی و همچنین سفت کردن پوست شما کمک کند.

مزونیدلینگ درواقع ترکیبی از دو روش درمانی مزوتراپی و میرونیدلینگ است. در این روش با استفاده از سوزن‌های ریز، آمینو اسیدها، مواد معدنی، آنزیم‌ها و ویتامین‌ها به لایه میانی پوستی تزریق می‌شوند.

کلاژن تراپی

روش کلاژن تراپی، با استفاده از بهبود تولید کلاژن‌های پوست می‌تواند باعث ایجاد ظاهری زیبا و صاف برای پوست شما شود و جای جوش‌های باقی مانده روی پوست شما را از بین ببرد.

این روش همانطور که از نامش پیداست، به تحریک کلاژن سازی پوست کمک می‌کند و باعث ایجاد پوستی شاداب، جوان و هیدراته برای شما می‌شود.

درمان چین و چروک

شاید بتوان چین و چروک و پیری پوست را یکی از ترسناک‌ترین مشکلات پوستی معرفی کرد. درواقع تقریبا همه از پیری و علائم نشان دهنده آن خوششان نمی‌آید و سعی دارند تا این علائم را از بین ببرند.

عواملی مثل رعایت روتین پوستی، پاکسازی پوست و تغذیه درست می‌توانند از پیری زودرس جلوگیری کنند و چین و چروک‌های پوست را از بین ببرند. به جز این عوامل، عوامل و روش‌های کلینیکال هم وجود دارند که می‌توانند به از بین بردن چین و چروک‌های پوستی کمک کنند. در ادامه به بررسی این روش‌های کلینیکال که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند بپردازیم.

میکرودرم

میکرودرم ابریژن نوعی عمل زیبایی است که در آن از کریستال‌های ظریف برای حذف سلول‌های مرده پوست استفاده می‌شود. هدف از انجام این عمل کاهش خطوط ریز، اسکارهای جزئی، چین و چروک و لکه‌های ناشی از افزایش سن است و باعث ایجاد پوستی جوان و صاف می‌شود.

بوتاکس

تزریق بوتاکس می‌تواند به طور موقت باعث فلج شدن عضلات صورت شود و به کاهش ظاهر چین و چروک‌های پوست صورت کمک می‌کند و پوستی جوان را برای شما بوجود آورد.

تزریق فیلر

تزریق فیلر باعث پر شدن خطوط و چین و چروک‌های صورت می‌شود و باعث حجم دهندگی به لب‌ها یا گونه‌ها می‌شود. تاثیرات فیلر به صورت دائمی نیست و معمولا بین 6 تا 18 ماه موثر است.

علاوه بر از بین بردن چین و چروک‌های پوستی، تزریق فیلر می‌تواند به از بین بردن جای جوش‌های پوستی و صاف کردن پوست شما کمک کند. برای آشنایی بیشتر با روش تزریق فیلر می‌توانید مقاله “تزریق فیلر و ژل چیست” را مطالعه کنید.

درمان‌های لیزر

لیزر یکی دیگر از روش‌های کلینیکال محسوب می‌شود که به بهبود پوست خیلی کمک می‌کند. یکی از درمان‌هایی که توسط لیزرها انجام می‌شود، درمان چین و چروک‌های پوستی و جوانسازی پوست است.

در ادامه به بررسی این روش و لیزرهایی که می‌توانند به بهبود چین و چروک‌های پوستی کمک کنند میپردازیم.

لیزر M2

یکی از روش‌های تاثیرگذار برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی و جوانسازی پوست، استفاده از لیزر M2 میباشد. این روش درمانی غیر جراحی است که به لایه‌های مختلف پوست می‌رسد و به بازسازی پوست و کاهش چین و چروک‌های پوست کمک می‌کند.

لیزر CO2

لیزرهای دی اکسید کربن یا لیزر CO2 می‌تواند لایه‌های نازک پوست را با حداقل آسیب به ساختارهای پوستی به صورت دقیق حذف کند. این لیزر برای درمان آسیب‌های ناشی از نور خورشید، بهبود چین و چروک‌های پوستی، اسکار، زگیل، خال مادرزادی و سایر بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیزر RF

لیزر RF می‌تواند به لایه برداری پوست شما با استفاده از فرکاس رادیویی فرکشنال کمک کند و باعث ایجاد پوستی جوان و بدون چین و چروک برای شما شود.

نخ‌های کلاژن ساز

لیفت یا نخ‌های کلاژن ساز، یک روش غیر جراحی است که افتادگی و پیری پوست را از بین میبرد و باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود و پوستی جوان‌تر را برای شما بوجود می‌آورد.

جمع بندی

طی این مقاله سعی داشتیم شما را بیشتر با روش‌های کلینیکال برای بهبود پوست آشنا کنیم. این روش‌ها ‌می‌توانند درکنار رعایت‌های روتین پوستی و غذایی به بهبود پوست شما کمک کنند و پوستی سالم و جوان را برای شما بوجود آورند.

ما در کلینیک تخصصی دکتر سپندار انواع روش‌های کلینیکال را با استفاده از بهترین دستگاه‌ها و توسط متخصصین پوست انجام می‌دهیم. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو وقت با شماره تلفن 05138705463 تماس حاصل فرمایید.

ممنونیم که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید. خیلی خوشحال می‌شویم نظرات خود را زیر همین پست برای ما ارسال کنید و در صورتی که تجربه مراجعه به کلینیک دکتر سپندار را برای درمان‌های کلینیکال دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع:

اشتراک‌گذاری
نقد و بررسی

دیدگاه خود را بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
همراه ما باشید

ارایه آخرین محتواهای دکتر سپندار

تلگرام دکتر سپدار

جهت مشاوره و ارتباط با پشتیبانان کلینیک

اطلاعات تماس
[aparat id='90uEM']