درمان منافذ باز پوست با استفاده از روش‌های خانگی و کلینیکال

درمان منافذ باز پوست با استفاده از روش‌های خانگی و کلینیکال

فهرست مطالب

درمان منافذ باز پوست از دغدغه‌های خیلی از افراد خصوصا کسانی که پوست چرب دارند است. بطور کل باز بودن بیش از حد و حتی بسته بودن باعث آسیب زدن به پوست شما شود. د رواقع زمانی که منافذ پوست باز هستند، ممکن است آلودگی و چربی وارد منافذ شود و به پوست آسیب برساند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی روش‌های درمان منافذ باز پوست بپردازیم.

اما قبل از اینکه سراغ معرفی روش‌هایی برای درمان منافذ باز پوست برویم، بهتر است تا شما را با عواملی که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شوند آشنا کنیم، زیرا اولین روشی که می‌تواند به شما برای درمان منافذ باز پوست کمک کند، پیشگیری از ایجاد این مشکل است.

عوامل ایجاد منافذ باز پوست

ترشح بیش از اندازه چربی

اولین عاملی که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود، تولید بیش از حد سبوم یا چربی پوست است. برای کنترل چربی نیاز است تا مواد غذایی خود را کنترل کنید و از عواملی که باعث تحریک ترشح سبوم پوست می‌شود اجتناب کنید. عواملی مانند خوردن غذاهای چرب و همچنین شست و شوی بیش از اندازه پوست می‌توانند باعث ترشح بیش از اندازه چربی پوست باشند.

 به همین دلیل است که معمولا افراد با پوست چرب بیشتر مستعد این مشکل هستند. شما همچنین می‌توانید برای آشنایی با انواع پوست مقاله تشخیص نوع پوست را بخوانید.

اشعه‌های خورشید

اشعه‌های خورشید همیشه به عنوان اصلی‌ترین عوامل آسیب زننده به پوست محسوب می‌شوند. اشعه‌های خورشید یکی دیگر از دلایلی هستند که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق نیاز است تا از پوست خود در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کنید.

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از پوست خود در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کنید، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب مناسب نوع پوست‌تان است.

تجمع آلودگی و کثیفی

یکی دیگر از عوامل رایجی که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود، جمع شدن آلودگی و عدم لایه برداری پوست است. برای جلوگیری از باز شدن منافذ پوست توسط آلودگی نیاز است تا به صورت منظم پوست خود را پاکسازی کنید و برای پاکسازی نیز می‌توانید از محصولات بهداشتی مناسب پوست خود استفاده کنید.

ژنتیک

گفته می‌شود در برخی موارد ژنتیک نیز می‌تواند باعث باز شدن منافذ پوست شود که در این مورد تقریبا دست شما برای جلوگیری از این اتفاق بسته است.

حالا که با عواملی که می‌توانند باعث باز شدن منافذ پوستی شوند آشنا شدید، بهتر است سراغ درمان این مشکل برویم.

درمان منافذ باز پوست

همانطور که گفتیم اولین روش درمان منافذ باز پوست، پیشگیری است. اما در صورتی که منافذ پوست بیش از اندازه باز شده باشند دیگر پیشگیری جواب نمی‌دهد و نیاز است تا سراغ روش‌های دیگری برای درمان منافذ پوست بروید. روش‌های مختلفی برای درمان منافذ باز پوست وجود دارد، از روش‌های خانگی و ساده گرفته تا روش‌های کلینیکال که در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها میپردازیم.

شما می‌توانید توضیحات ویس دکتر الهام سپندار (متخصص پوست و مو) درباره دزمان منافذ باز صورت گوش دهید.

روش‌های خانگی درمان منافذ باز پوست

در صورتی که قصد درمان منافذ باز پوست در خانه را دارید، بهترین راه حل استفاده از محصولات مراقبتی و بهداشتی و همچنین رعایت و پیشگیری از مواردی است که باعث ایجاد منافذ باز پوست می‌شوند.

معمولا برای درمان و به نوعی پیشگیری از ایجاد منافذ باز پوست، نیاز است تا یک روتین پوستی مناسب داشته باشید و از محصولات بهداشتی مناسب پوست‌تان استفاده کنید. برای ایجاد یک روتین پوستی نیاز است تا حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید.

درواقع متخصصین پوست بر اساس نوع و شرایط پوستی، محصولات بهداشتی را برای شما درنظر می‌گیرند که می‌توانند به شما برای درمان منافذ باز پوست کمک کنند.

شما می‌توانید برای درمان منافذ باز پوست و همچنین صحبت با یک متخصص پوست درباره این موضوع به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر سپندار مراجعه کنید. برای رزرو وقت می‌توانید به راحتی با شماره تلفن 05138705463 تماس حاصل فرمایید.

روش‌های کلینیکال درمان منافذ باز پوست

بهترین روش‌های کیلینیکالی که برای درمان این مشکل پیشنهاد می‌شود استفاده از لیزر و میکرونیدلینگ می‌باشد. برای انجام هر یک از این روش‌های درمانی نیاز است تا شما به یک کلینیک تخصصی پوست مانند کلینیک دکتر سپندار مراجعه کنید.

ابتدا برای انجام هر یک از این روش‌های درمانی نیاز است تا با یک متخصص پوست صحبت کنید و سپس در صورت تشخیص دکتر می‌توانید از این روش‌های درمانی استفاده کنید. در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌های درمانی میپردازیم.

لیزر

لیزر باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود و این موضوع می‌تواند به بهبود پوست و همچنین درمان منافذ باز پوست کمک کند. این روش علاوه بر اینکه باعث درمان این مشکل می‌شود، می‌تواند به جوانسازی پوست و از بین رفتن چین و چروک‌های پوستی نیز کمک کند.

استفاده از لیزر همچنین می‌تواند باعث روشن سازی پوست و از بین رفتن لک‌ها و تیرگی‌های پوستی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع لیزرهای روشن کننده پوست می‌توانید مقاله “معرفی 3 نوع لیزر روشن کننده پوست” را مطالعه کنید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نیز مانند روش لیزر باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود و می‌تواند باعث درمان منافذ باز پوست شود. میکرونیدلینگ همچنین می‌تواند باعث درمان لک‌های پوستی و روشن سازی پوست نیز شود.

بطور کلی روش‌های کلینیکال مختص درمان یک مشکل نیستند و می‌توانند طیف وسیعی از مشکلات پوستی را درمان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر روش‌های کلینیکال که می‌توانند به بهبود پوست کمک کنند می‌توانید مقاله “معرفی روش‌های کلینیکال” را مطالعه کنید.

جمع بندی

منافذ باز پوست مانند بسته شدن منافذ می‌تواند باعث ایجا مشکلات مختلفی برای پوست شود. همانطور که دیدید می‌توانید با پیشگیری از ایجاد منافذ باز پوست جلوگیری کنید و همچنین رعایت برخی موارد می‌تواند به شما برای درمان منافذ باز پوست کمک کند.

در صورتی که با مشکلات منافذ باز پوست درگیر هستید و نیاز به کمک دارید، می‌توانید از متخصصان کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر سپندار کمک بگیرید. برای رزرو وقت می‌توانید به راحتی با شماره تلفن 05138844406 تماس حاصل فرمایید.

ممنونیم که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم توانسته باشیم طی این مقاله به شما برای درمان منافذ باز پوست کمک کنیم. خیلی خوشحال می‌شویم نظرات خود را زیر همین پست برای ما ارسال کنید و در صورتی که تجربه مراجعه به کلینیک دکتر سپندار را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع:

اشتراک‌گذاری
نقد و بررسی

دیدگاه خود را بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
همراه ما باشید

ارایه آخرین محتواهای دکتر سپندار

تلگرام دکتر سپدار

جهت مشاوره و ارتباط با پشتیبانان کلینیک

اطلاعات تماس
[aparat id='90uEM']